DONNI NAJBOLJI WTA PLASMAN

Najbolja hrvatska tenisačica, Osječanka Donna Vekića, bila je nadomak osvajanje svog trećeg WTA naslova u karijeri, ali ju je u finalu vrlo jakog turnira u Washingtonu zaustavila ruska veteranka Svetlana Kuznjecova s 2:1 u setovima. Donna je osvojila prvi set sa 6:4 te u drugom u tie-breaku propustila četiri meč-lopte. Ruskinja je ipak osvojila taj set sa 7:6 i potom u trećem sa 6:2 pobjednički završila meč. Finale u Washingtonu ipak je 22-godišnjoj Osječanki donijelo bodove za najbolji plasman u karijeri na WTA ljestvici i to na 37. mjesto. Dosadašnji najbolji plasman Donne Vekić na svjetskoj ljestvici bilo je 42. mjesto u lipnju ove godine. Nema sumnje da će trenutno najbolja hrvatska tenisačica i dalje napredovati u poretku najboljih svjetskih tenisačica.