HNK GORICA – NK OSIJEK 3:1

Nogometaši Osijeka poraženi su u 2. kolu domaće Prve HNL na gostovanju u Gorici kod istoimenog domaćina rezultatom 1:3. Trener Osječana Dino Skender uz vratara Ivušića izveo je novih deset igrača u odnosu na momčad koja je tri dana ranije minimalnom poražena u prvom susretu 2. pretkola Europske lige od bugarskog viceprvaka CSKA u Sofiji. Trener bijelo – plavi preuzeo je rizik odmaranja najboljih igrača koji mu se nije bodovno isplatio, jer su Goričani na krilima svojih afričkih napadača zaslužili ppobjedu koja je mogla biti i izraženija. Senegalac Ndiaye postigao je pogotke u 35. i 75., a Miya iz Ugande u 53. minuti. Počasni je pogodak za osječku momčad postigao Marić u 90. minuti nakon što je ušao s klupe u završnici susreta. Nakon 2. kola u HNL-u vode Dinamo, Hajduk i Rijeka sa po 6 bodova dok je Osijek s Istrom na diobi petog i šestog mjesta s 3 boda. Uzvratni susret 2. pretkola Europske lige između Osijeka i CSKA na raspoerdu je u četvtak