HORVAT ŠEST PUTA PRVAK BALKANA

Najbolji hrvatski atletičar i dvostruki olimpijac Ivan Horvat po šesti je puta osvojio naslov prvaka Balkana u skoku s motkom na dvoranskom prvenstvu održanom u turskom Istanbulu. Osječkom reprezentativcu ovo je ukupno već deveto odličje s prvenstava Balkana i sada u svojoj kolekciji ima tri zlata i dva srebra na otvorenom te tri zlata i jedno srebrno u dvorani. Skakač s motkom osječke Slavonije – Žito u Istanbulu je pobijedio s preskočenom visinom 555 cm u drugom pokušaju, a prethodno je iz prvog pokušaja preskakao uvodne visine 520 i 530 cm. U Istanbulu su hrvatski reprezentativci osvojili 7 medalja, po dvije zlatne i srebrne te jednu brončanu, čime su se po broju odličja svrstali na peto mjesto među 17 država.