LUCASU PETERKU DVIJE DRŽAVNE BRONCE

Mladi član Plivačkog kluba Osijek – Žito Lucas Peterko ponovo je potvrdio svoj ogromni talent osvojivši dvije brončane na plivačkom kadetskom Prvenstvu Hrvatske u 25-metarskim bazenima koje je održano u Zagrebu. Nakon izlučnih regionalnih natjecanja pet mladih članova PK Osijek – Žito ostvarenim je rezultatima zaslužilo nastup na zagrebačkoj zaršnici državnog kadetskog prvenstva, a među njima se najviše istaknuo Lucas Peterko koji je u konkureciji kadeta rođenih 2005. godine i mlađih osvojio treća mjesta u trkama na 100 metara leđno s vremenom 1.03.86 te na 200 metara leđno koje je isplivao u vremenu 2:19.64. Uz dva odličja Lucas je zauzeo i osmo mjesto na 200 metara leptirovim stilom. Na državnom su prvenstvu pod vodstvom trenera Mihaela Močkovića sudjelovale još Osječanke Magdalena Krstić, Lara Horvat te Ana i Sara Filipović.