NK OSIJEK – FK AUSTRIA 1:2

Nogometaši Osijeka poraženi su od bečke Autrije 1:2 u prvom, domaćem susretu play-offa Uefine Europske lige. Pred 15.000 bučnih navijača u ponovo rasprodanom Gradskom vrtu Osječani su poveli pogotkom Ejupija u 15. minuti, a veliku priliku za povećanje vodstva propustio je kapetan bijelo-plavih Barišić u 19. minuiti kada nije realizirao opravdano dosuđeni jedanaesterac već je pogodio vratnicu. Austrijska momčad kaznila je domaćina prvo poravnanjem preko Monchasina u 27. minuti iz brzog kontranapada.. U drugom poluvremenu neodlučnost osječke obrane kažnjena je u 60. minuti slobodnim udarcem na dvadesetak metara od vrata Malenice iz kojeg je Holzhauser izravno pogodio mrežu Osječana. Sva nastojanja domaćih da makar poravnaju omjer nisu urodila plodom, pa će u uzvratu 24. kolovoza u Austriji momčad trenera Zorana Zekića morati loviti značajan zaostatak.