NK OSIJEK – NK RUDEŠ 3:2

Nakon ispadanja od Glasgow Rangersa u 2. prekolu Europske lige nogometaši Osijeka vratili su se u domaću, prvoligašku svakodnevicu drugom ovoprvenstvenom pobjedom. U 1. kolu u Gradskom vrtu savladan je splitski Hajduk, a osječki su bijelo-plavi maksimalni bodovni učinak ostvarili i protiv neugodnog zagrebačkog Rudeša. Osječani su većim dijelom utakmice igrali vrlo dobro i konkretno te su do odmora stekli prednost 2:0 pogocima spretnog Marića u 26. i 29. minuti. U 73. minuti osječki Nigerijac Henty postigao je pogodak za povećanje vodstva na 3:0, ali umjesto da dokrajče goste Osječani su neshvatljivo pali u igri te im dozvolili da pogocima Mrkonjića u 79. te iz jedanaesterca u 83. minuti vrate neizvjesnost oko konačnog rezultata. Osijek će i u 3. kolu biti domaćin i to pulskoj Istri 1961 u nedjelju 12. kolovoza.