OSIJEK IZ EUROPE ISPAO JEDANAESTERCIMA

Nogometaši Osijeka zaustavljeni su već na prvoj stepenici svoje nove službene međunarodne sezone, u 2. pretkolu Europske lige., jer su nakon ruleta jedanaesteraca ispali od bugarskog viceprvaka CSKA iz Sofije. Nakon što je prvi susret u Sofiji dobio CSKA s minimalnih 1:0 i u uzvratu je bio istovjetni ishod za domaćina. Na ubačaj Žapera pogodak je glavom postigao Majstorović u 27. minuti. Kako niti nakon 30-minutnih produžetaka nije bilo pogodaka, pa tako ni odluke o konačnom pobjedniku, odlučivalo je raspucavanje jedanaesteraca. Od pet izvođača CSKA-ova četiri su bila precizna dok su kod bijelo – plavih s bijele točke bili precizni samo Lopa, Pilj i Marić. Bočkaju je suparnički vratar obranio udarac, a Škorić je promašio okvir vrata. Na kraju velika žal bijelo – plavih i više od 7.000 gledatelja koji su u Gradskom vrtu stvorili sjajno navijačko ozračje.