OSJEČANIMA PET MEDALJA NA PH

Hrvački klub Osijek uzorno je organizirao već tradicionalno 5. Otvoreno prvenstva Hrvatske u grapplingu u svim dobnim kategorijama koje je održano u dvorani Gradski vrt. Na prvenstvu je sudjelovalo 220 boraca iz 27 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Srbije po čemu je ovo najmasovnije grappling natjecanje koje je dosad organizirano u Hrvatskoj. Najuspješniji klub bio je Factory Đakovo, najuspješnija natjecateljica Đakovčanka Petra Raguž, a najuspješniji natjecatelj Filip Marić iz Vinkovaca. Od članova Hrvačkog kluba Osijek istaknuli su se osvajanjem seniorskih zlatnih medalja Ivica Tadijanov u kategoriji do 100 kg, Miro Erkapić do 84 kg i Ivo Pušeljić do 66 kg. Pušeljić je osvojio i broncu do 71 kg dok je komplet osječkih medalja upotpunio senior Ivan Pavlović sa srebrom do 71 kg. U izuzetno jakoj konkurenciji nastupili su UFC borac Igor Pokrajac, bivši FFC prvak Ahmed Vila te Osječanin sa švedskom adresom MMA borac Ivan Zidar koji je osvojio zlato do 71 kg.