PFC CSKA SOFIA – NK OSIJEK 1:0

U prvom susretu 2. pretkola Europske nogometne lige bugarski viceprvak CSKA iz Sofije pobijedio je kao domaćin trećeplasiranu momčad Prve Hrvatske lige Osijek minimalnim rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je brazilski internacionalac u momčadi CSKA Evandro da Silva lijepim pogotkom s dvadesetak metara u 53. minuti. Pred oko 9.000 gledatelja na stadionu Bugarske armije u Sofiji Osječani su imali više od igre i zrelijih prigoda, ali svejedno nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina, a najbliži tome bio je mađarski reprezentativac u redovima Osijeka Kleinheisler koji je u 83. minuti udarcem s oko 15 metara uzdrmao vratnicu. Bijelo – plavi su propustili u prvom susret izboriti povoljniji rezultat, ali zato puni optimizma i nade u prolaz očekuju uzvratni susret 2. pretkola Europske lige koji je na rasporedu u četvrtak 1. kolovoza u osječkom Gradskom vrtu.