SLAVONSKI DERBI U KORIST OSIJEKA

Nakon dvotjedne stanke, susretima 16. kola nastavljeno je prvenstvo MAXtv Prve Hrvatske lige. Jedan od najzanimljivijih susreta bio je tradicionalni slavonski derbi nogometaša vinkovačke Cibalije i Osijeka koji je zasluženo pripao Osječanima rezultatom 2:0. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, goste je u vodstvo u 61. minuti doveo Ejupi dok je konačni rezultat postavio pričuvni osječki napadač Boban pogotkom u sudačkoj nadoknadi nakon katastrofalne pogreške vinkovačkog vratara Matkovića. Nakon 16. kola, Cibalia je ostala pretposljednja sa samo osam bodova. Osječani su učvrstili svoju treću poziciju na prvoligaškoj ljestvici s 33 osvojena boda, dva više od četvrtoplasiranog Hajduka. U vodstvu je Rijeka s 42 ispred zagrebačkog Dinama s 36 bodova. Upravo je Dinamo sljedeći suparnik Osijeka, u nedjelju 27. studenog, u osječkom Gradskom vrtu.